התמחויות הצוות

רפואת שיניים לילדים ונוער  - דר' מאיר רקוץ',  ד'ר גיא מגנאג'י , פר' יוסי שפירא.
עוסקת במספר נושאים אשר מטרת כולם היא שמירה על בריאות חלל הפה של הילד.
החל מגיל שנה ובמפגשים חצי-שנתיים, ההורים מתודרכים בכללי ההיגיינה האורלית, תזונה נכונה והרגלים המסכנים את בריאות השיניים וצורת התפתחות המשנן והלסתות
החל מגיל שלוש הילדים נכנסים למעקב וטיפול השינניות במרפאה ומתורגלים עם הוריהם בטכניקות הצחצוח ושימוש בעזרים נוספים כמו חוט דנטלי או קיסמים.
טיפולי שיניים משמרים לסילוק מוקדי עששת מתבצעים בסביבת טיפול מרגיעה ואנו משתמשים במידת הצורך גם ב"גז צחוק" או תרופות סדטיביות מטשטשות להשגת שיתוף הפעולה של המטופל
במקרים בהם איננו מסוגלים לקבל שיתוף פעולה מתבצע הטיפול בהרדמה כללית
מעקב אחר התפתחות המשנן והסגר מתבצע בכל מפגש תקופתי חצי שנתי. במידת הצורך המטופל מופנה לייעוץ אורתודונטי והתערבות לפתרון הבעיה.
אורתודונטיה לילדים ומבוגרים -  דר' עתליה וסרשטיין
עוסקת במניעה ובתיקון של ליקויי סגר, בהכוונת גדילת הלסתות ובהענקת חיוך יפה על ידי יישור השיניים. החיוך היפה משפר את הביטחון העצמי ואת ההשתלבות בחברה.
בבדיקה האורתודונטית הראשונית נעשית אבחנה קלינית של הסגר והחריגות בו לעומת הסגר הרצוי. ניתנות תשובות לשאלות: האם לטפל ומתי לטפל, נקבע העיתוי המתאים להתערבות פעילה על ידי הכוונת השיניים לבקיעה רצויה או התערבות בהתנהגות הרקמות הרכות כגון דחיפת לשון, או מניעת הרגלים, שעלולים להזיק למבנה הסגר והפנים (מציצת אצבע, דחיפת לשון וכדומה).
כמו כן נקבע העיתוי הרצוי להתערבות אורתודונטית או למעקב לפני התערבות כזו.
לפי הצורך מופנה/ית הנבדק/ת להשלמת רישומים כגון תמונות פנים ושיניים, צילומי רנטגן ואנליזה שלהם.
לעתים קביעת תכנית טיפול אידיאלית וחלופותיה תדרוש נטילת מידות, כדי לקבל את תבנית השיניים בגבס
תכנית הטיפול תלויה במבנה הפנים ובמצב הסגר, וכן בנכונות המטופל לקחת חלק פעיל בטיפול על ידי הרכבת המכשירים הדרושים ושמירה על ניקיון השיניים
במהלך הטיפול נערכים מפגשים למעקב התקדמות הטיפול ולהפעלת המכשירים מדי מספר שבועות עד לקבלת התוצאה הרצויה.
אז מוסרים המכשירים הפעילים ונמסרים אמצעים לשמירת תוצאות הטיפול על ידי המטופל
תזונה נכונה והפרעות אכילה - בריג'יט כוכבי
אצל ילדים, בדיוק כמו אצל מבוגרים, תזונה נכונה קשורה בתפריט מגוון ומאוזן המספק את הכמות הנדרשת של כל המרכיבים התזונתיים: חלבונים פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים במינון הנכון.
תזונה מאוזנת משפיעה על הבריאות ועל תהליכי הגדילה והתפתחות של ילדים ונוער והיא חשובה במיוחד עקב השלכותיה לטווח ארוך.
בחברה מודרנית, אנו עדים לכך שבחלק ניכר מהילדים ונוער התזונה אינה תמיד מאוזנת. ילדים אוכלים לרוב את מה שהם אוהבים ולעיתים קרובות אינם בוחרים מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה.
כתוצאה מכך,  תפריטם עלול לא להכיל את כל המרכיבים התזונתיים הנדרשים הן מבחינה כמותית והן מבחינה איכותית.
בעשור אחרון נושא אורח חיים בריא הולך וגובר בציבור, לא רק בשל התעניינות בתחום התזונה וכל מה שקשור אליה, אלה גם בגלל שקיימת מגפת השמנה עולמית שפוגעת בכל הגילאים.
כמו שמחלת ההשמנה הולכת ותופסת תאוצה, במקביל אליה גיל הפרעות אכילה (מסוג אנורקסיה נרבוזה ובולימיה) הולך ויורד.
ליד זה קיימת קבוצה של ילדים אשר מסרבים לאכול ו/או סלקטיביים באוכל, וכתוצאה מכך ההורים מודאגים וחוששים שילדיהם לא מקבלים תזונה מתאימה.
כל הזכויות שמורות למרפאת מומחים ©