עסקים, ניהול ורוחניות

ענת הלוי, מנהלת יחסי הציבור של אוניברסיטת תל-אביב:
"התרשמתי מטובה בצורה בלתי רגילה, הקבוצה מדהימה. הייתה אנרגיה מצויינת. שילוב נכון של הדברים, נוגעים בנקודות חשובות. זה רעיון נהדר להביא בני זוג לחצי השני של התוכנית."
פנינה נוימן, מזכיר רשויות ההוראה והמחקר- המסלול האקדמי המכללה למינהל:
"הקורס היה שילוב נדיר של קבוצת משתתפים מרתקת שכללה מנהלים בכירים בחברות כלכליות בתחומי בנייה, תיירות, סחר בינלאומי וכד', מנהלים במוסדות החינוך והאקדמיה, יועצים ארגוניים, יזמים, רופאים, מנהלי הדרכה ומטפלים, 2 מנחות מדהימות שניהלו מעבדה שאפשרה התנסות מעשית, דיונים פתוחים וקיום דיאלוג מרתק בין משתתפיה והרצאות מרתקות של אנשי אקדמיה בנושאי רוח ושל אנשי עסקים בכירים ויועצים ארגוניים המנסים לשלב רוחניות בעסקים.
נעשה כאן ניסיון למצוא איזה "שאר רוח" או רוח חדשה בעולם עסקים קר, קשוח "הרודף" אחרי כסף ורווחים.
השילוב של כל הקומפוננטים הנ"ל תרם להצלחת הקורס, לעניין שעורר בקרב משתתפיו, לגירוי הסקרנות שלהם ולרצון לשנות, ולו במעט, משהו בסביבת העבודה שלהם, ואולי גם במסגרות נוספות, שיוסיף לאושר ולסיפוק שלהם, של עובדיהם וקרוביהם, וירחיב את החיוך על שפתותיהם בקומם בבוקר ליום פעילות חדש.
אנו קבוצה שנפגשה גם אחרי... מומלץ בכל הלב."
מאיר רקוץ', מנהל היחידה לרפואת שיניים לילדים וחולים מורכבים במרכז הרפואי ע"ש שיבא:
"זו תוכנית מרתקת המחברת אנשים ממקומות רבים על פני הקשת העסקית, החינוכית, הרפואית ותחומים אחרים. מבנה הקורס בנוי מהרצאות, שעות התחלקות בחוויות בנושאים מוגדרים ומובנים; התנסויות לתרגול והרצאות של מרצי חוץ מצמרת העסקים והאקדמיה בארץ.
כל אלו עוררו בי ובמשתתפים האחרים בקורס פתיחות, למידה והתנסות בחוויות רבות בעלות השפעה הן על חיינו האישיים והן בתפקודינו כמנהלים או חברי צוות בארגונים שונים.
כמי שמאמין ששינויים הם תהליך איטי במיוחד אצל אנשים מבוגרים, הקורס הוא תהליך נוסף, איטי אך פורה, לאנשים הרוצים להיפתח לעוד תפיסות במנהיגות, בתקשורת והבנת תהליכים ארגוניים ובינאישיים בדרך אחרת.
כמי שכבר חווה מספר רב של סדנאות לדינמיקה בינאישית וקבוצתית וכן ייעוץ ארגוני, הקורס הזה משמש מקור אדיר לתיאוריות והתנסויות חדשות."
מיכל דוד, בעלת עסק לעיצוב:
"תוכנית עסקים, ניהול ורוחניות אשר נבנתה ונוהלה בוירטואזיות ע"י ד"ר אורה סתר וגב' טובה אורבוך, הייתה עבורי אבן דרך ו"ארגז כלים" נפלא לעולמי העסקי ולחיים בכלל.
המשפט "דברים שרואים מפה, לא רואים משם" מדגים בעיני יותר מכל את תחושותיי לחיבור בין עסקים ורוחניות ואת זוויות הראיה השונות על אותה סיטואציה.
היכולות האלו, שרכשתי וחיזקתי בקורס זה הן אשר בונות בסופו של דבר את התמונה השלמה והברורה יותר ומן הסתם מביאות לפעולות ולתוצאות טובות ונכונות יותר. ראוי לציין שבכך שהתאפשר לבני הזוג להצטרף לחלק השני של כל מפגש (להרצאות) היוותה התוכנית מבחינתי פרוזדור נוח יותר לשינויים." 
אסנת ירון, יועצת ארגונית-משרד החינוך:
"אני רוצה להודות לאורה וטובה שהעניקו לי חווית למידה במיטבה. בדרכן המיוחדת הן לימדו אותי לחשוב "ממקום אחר", להתבונן בתהליך הגלוי ובמה שנסתר ולתת ביטוי לעצמנו בכל רגע נתון.
השילוב המעניין בין המעבדות ומגוון המרצים האורחים שמר על התהליך המתמשך מחד, ועל מתח מפתיע לכל אורך הקורס מאידך.
ומעבר לכל אלו, ההנחיה המשותפת מהווה למידה מעניינת לכשעצמה ומביאה לקבוצה את העוצמה המקצועית הרבה של המנחות."
כל הזכויות שמורות למרפאת מומחים ©