פרופ׳ יוסי שפירא

ד״ר יוסי שפירא

פרופ' יוסי שפירא, לשעבר מנהל המחלקה לרפואת שיניים לילדים בביה"ח הדסה, עין כרם בירושלים, מומחה לרפואת שיניים לילדים.

סיימתי לימודיי בפקולטה לרפואת שיניים בירושלים, ובהמשכם התמחיתי במשך שנתיים בביה"ח לילדים של פילדלפיה (CHOP) שליד אוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב, ברפואת שיניים לילדים עם דגש על טיפול בילדים עם הפרעות התפתחותיות ובסיכון רפואי גבוה. במסגרת זו התמחיתי בשימוש במיגוון שיטות התנהגותיות בטיפול בילדים, בצד שימוש ב"גז הצחוק"(ניטרוס אוקסיד), שילוב של תרופות מרגיעות, כמו גם טיפולים בהרדמה כללית לפי הצורך.

עם שובי מארה"ב ייסדתי את היחידה לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים בביה"ח הדסה, כיהנתי במשך 12 שנה כמנהל המחלקה לרפואת שיניים לילדים, והקדשתי את עיקר זמני לטיפול בילדים חריגים ובסיכון רפואי גבוה, הסובלים מבעיות תקשורת, שיתוק מוחין, פיגור שכלי, אוטיזם לסוגיו, ילדים עם הפרעות נוירולוגיות, ילדים עם מחלות קשות כמו מחלות לב, סרטן, אפילפסיה ועוד.

אני מאמין:

הטיפול בילדים קטנים מאוד ובילדים עם חרדה, הפרעות תקשורת והתנהגות, דורש מיומנות אשר נרכשת במשך שנים ארוכות של לימודים, עבודה קשה וניסיון.
כל ילד שונה מרעהו; ייחודי באישיותו, רצונותיו, יכולותיו ורגשותיו.
ניסיוני הרב בטיפול בילדים במגוון גילים והתנהגויות, מאפשר לי "לתפור" לכל ילד את השיטה ההתנהגותית והתרופתית המתאימה לו (לפי הצורך ובמידה מינימלית), כדי שאוכל לטפל בו בצורה האופטימלית והנינוחה ככל האפשר.
מילת המפתח ברפואת השיניים של ילדים היא מניעה, ועל כן מטרתנו לפגוש את הילדים מוקדם ככל האפשר, כבר בשנתם בראשונה לאחר שבקעו שיניהם הראשונות, על מנת שנוכל בעזרת הנחיות מקצועיות מעודכנות, ותוך גישה ויצירת קשר נכונה עם הילד, לוודא הגעתו לבגרות עם שיניים קבועות ובריאות, עם ניסיון טוב וללא חרדות.

מגוון הטיפולים והילדים שניתן לקבל במרפאתי:

  • מניעה וטיפול בפעוטות, ילדים ונוער
  • טיפול בילדים עם צרכים מיוחדים ובסיכון רפואי גבוה: הפרעות תקשורת, מוגבלות שכלית,
  • שיתוק מוחין, על הרצף האוטיסטי, אפילפסיה, ועוד.
  • טיפול בעזרת גז הצחוק, תרופות טשטוש
  • טיפול בהרדמה כללית במסגרת בית חולים
  • חוות דעת רפואית/משפטית